3 najciekawsze maszyny do treningu obwodowego


Trening obwodowy.  

Trening obwodowy na siłowni to nic innego, jak połączenie treningu Cardio, z treningiem ogólnorozwojowym (jaka skuteczna dieta na odchudzanie oraz jaka skuteczna dieta na masę?). Charakteryzuje go szybkie tempo i duża intensywność. Jest to świetny wybór dla osób zaczynających swoją przygodę z siłownia i chcących równomiernie rozwijać swoją sylwetkę.  

Na czym ćwiczyć?

Aby trening obwodowy był skuteczny, należy wybierać odpowiednie maszyny do ćwiczeń. Tempo musi być szybkie, a przerwy pomiędzy seriami niewielkie. Warto skontaktować się z trenerem personalnym, który ułoży nam indywidualny plan treningowy. Istotną zasadą jest również rozpoczynanie ćwiczeń od większych partii mięśni, stopniową przechodząc do tych mniejszych. Warto wybierać maszyny które będą wszechstronnie angażować nasze ciało i mięsnie. 

 

 

Dobrym wyborem na początek może być brama do crossfitu. Do naszej dyspozycji będzie kilka stacji, spośród których wybierzmy te, które będą obciążać interesujące nas grupy mięśni. Przykładowo, jeśli chcemy ćwiczyć i wzmacniać ręce oraz brzuch, wybierzmy różnego rodzaju drążki i drabinki do podciągania i wspinaczki. Kluczem do sukcesu będzie tutaj intensywność ćwiczeń.


Innym przykładem maszyny która wspomaga trening obwodowy jest regulowana ławka łamana, Pozwala ona na ćwiczenie rąk i klatki piersiowej w wielu różnych wariantach. Wiosłowanie hantlą w opadzie, czy wymachy za głowę, to tylko niektóre z przykładowych ćwiczeń.Trzecim, wartym uwagi przyrządem jest Maszyna Smith'a. Dzięki temu urządzeniu możemy wykonywać ćwiczenia z wolnymi ciężarami bez obawy o asekuracje. Sztanga z obciążeniem prowadzona jest po specjalnych prowadnicach które pozwalają na wykonywanie przysiadów z ciężarem. Oprócz tego ćwiczenia, możemy wykonywać również kilka innych, jak na przykład Podciąganie sztangi do brody, lub też szrugsy.

Komentarze