Jak wybrać trenera personalnego?


Wybór odpowiedniego trenera personalnego to trudna i ważna decyzja. Nieodpowiednio dobrany trening czy dieta może nam zahamować znacząco postępy lub nawet zaszkodzić naszemu zdrowiu.
Najlepiej jest znaleźć specjalistę w danej dziedzinie, która nas interesuję. Przykładowo: przygotowuję się do zawodów w trójboju, więc szukam osoby, która ma doświadczenie w pracy z innymi ciężarowcami lub sama uprawiała taki sam sport. Jeśli celujemy w najlepsze wyniki, warto popytać doświadczone osoby w dziedzinie, aby nam polecili kogoś wypróbowanego (najlepiej przez nich samych), możemy też zasięgnąć języka w internecie na odpowiednich forach czy grupach na facebooku.
Dobrze jest zrobić rozeznanie między cenami i usługami świadczonymi przez różnych trenerów. Jeśli już wybierzemy danego kandydata, warto się zapisać na pojedynczą rozmowę lub trening. Wypróbować jego wiedzę i umiejętności w praktyce, zobaczyć czy ma jakieś dyplomy ze szkoleń, kursów itd. Jeśli zrobimy tak z kilkoma, łatwiej nam będzie wybrać tego, który nam odpowiada, nawet nie mając doświadczenia, możemy dostrzec różnicę w wiedzy, cenie i podejściu do klienta. W końcu trafimy na kogoś, dla którego pasja jest sposobem zarobku i daję z siebie 110%.


Należy pamiętać, że jeśli nie układa nam się obecna współpraca z trenerem personalnym, to nie warto z niego rezygnować całkowicie, tylko poszukać kogoś innego. Nie zawsze sposoby, które dają efekty u innych, u nas samych będą rewolucją. Każdy jest indywidualnością i może nie ten trener a następny będzie naszym objawieniem.

Komentarze