Jaką dobrać muzykę do ćwiczeń na siłowni?
Co nas motywuje? 

 

Wiele osób uprawiających sporty, czy to zawodowo, czy to rekreacyjnie, często szuka motywacji. Bywa tak, że zaczynamy naszą przygodę ze sportem mając jasno określone cele do zdobycie. Jednak jak to w życiu bywa, nie przychodzą one łatwo. Wtedy wkrada się znudzenie i brak chęci do dalszej pracy nad sobą. Co zrobić w przypadku gdy brak nam energii do ćwiczeń? Dla wielu ludzi odpowiedzią będzie muzyka.

 

 

 Muzyczne gusta 

 

Odpowiednie dobranie muzyki do ćwiczeń, jest bardzo istotne. Jeśli decydujemy się na ćwiczenia na siłowni, dobrym pomysłem będzie wybór energetycznej ścieżki dźwiękowej. No cóż, pewnie zastanawiacie się teraz jaka może być owa ‘energetyczna muzyka’ Odpowiedź jest banalnie prosta! Każda muzyka która nakręca nas do działania, będzie odpowiednia do ćwiczeń fizycznych. Jesteśmy bardzo różni i różne mamy gusta. Jednego do działania może motywować rap, a kogoś innego metal, czy muzyka klubowa. Istnieje jednak kilka piosenek które bezsprzecznie kojarzą nam się z motywacją. Absolutnym klasykiem i hitem każdej siłowni jest piosenka Fort Minor o tytule ’Remember The Name’, Dobrym motywatorem z naszego rodzimego podwórka będzie kawałek zespołu Najlepszy Przekaz W Mieście o tytule ‘do celu’, na pewno kojarzycie ją z jednej z popularnych radiowych stacji.

 

 Fort Minor - Remember The Name


 

Najlepszy Przekaz w Mieście - Do celu 

 

Indywidualne preferencje 

 

Dobór muzyki do ćwiczeń zależy więc tylko i wyłącznie od naszych indywidualnych preferencji. Zwykle będą to piosenki które lubimy i przy których po prostu dobrze się czujemy, Pamiętajmy o tym wybierając własną playliste do ćwiczeń.

 

Tutaj możecie zobaczyć playlistę polecaną przez magazyn Men's Health.

Podsyłam Wam jeszcze moją playlistę, której często słucham podczas ćwiczeń klik.

Komentarze