Jak wybrać siłownię?


Odpowiednia siłownia tak jak i jej wyposażenie wpływa na efektowność naszego treningu i samopoczucie. Dlatego istotną kwestią jest dobór odpowiedniego miejsca do ćwiczeń.


Pierwszym istotnym czynnikiem jest to, aby siłownia była wyposażona w sprzęt potrzebny nam do treningu oraz by go było tyle, żeby wszyscy mogli z niego komfortowo korzystać lub się nim wymieniać. Stan sprzętu też powie nam dużo na temat ewentualnego niebezpieczeństwa związanego z wyeksploatowaniem sprzętu. Można zastanowić się nad tym, czy jest tam instruktor bądź trener personalny, jeśli takiego kogoś potrzebujemy. Jeśli oprócz treningu chodzimy na: jogę, pilates, spinning itd. Warto zwrócić uwagę czy w danym miejscu odbywają się też takie zajęcia, bo często tak jest, a możemy zaoszczędzić czas i pieniądze kupując karnet obejmujący siłownie oraz dodatkowe zajęcia.
Kolejną ważną kwestią jest dojazd, godziny otwarcia oraz cena. To już należy dopasować do indywidualnych potrzeb. Możliwe, że można będzie zaoszczędzić, przychodząc wcześnie rano na siłownię, bo wtedy na niektórych salach ceny są niższe niż w godzinach późniejszych, bardziej uczęszczanych.

Warto zwrócić uwagę na szatnię, prysznice, ogrzewanie i wentylację w siłowni, ponieważ mało komfortowo ćwiczy się w dusznej sali, tak samo jest, gdy zamarzamy z zimna.


Ostatnim, na co warto zwrócić uwagę to ludzie, którzy przychodzą tam trenować. Czy towarzystwo będzie nam pasować będzie można dopiero stwierdzić po kilku wizytach na treningu. Zawsze jest miło mieć kogoś do pomocy ze sprzętem czy po prostu do pogadania po skończonej sesji.

P.S. Jeżeli jeszcze Was nie zacheciłam do sportu i zdrowego trybu życia, polecam odwiedzić portal http://www.aktywnisportowo.pl/ może znajdziecie tam dawkę inspiracji ;)

Komentarze